انجمن‌ها گفت و گو بحث و گفتگوی آزاد
  • مبحث: حجاب و چادر

بازگشت به بحث
    • ۱ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۲:۵۹:۵۲ (IRDT)
    • حجاب و چادر

به نام خدا

این حرف هایی رو که آلان میخوام بزنم به این حساب نزارین که من طرف بد حجابی هستم و با حجاب مخالفم.

به نظر من هرکسی یه جوری بی حجابی یا با حجابی رو برای خودش تفسیر میکنه.

توی قرآن هم هیچ جاش نگفته که حجای یعنی"چادر"

از نظر من حجاب فقط برای خانوم ها یا زنهانیست.برای مردها و همه ی آدمها هست به اگه اون پستم هم دقت کرده باشید میبینید که نوشتم"همیشه میگیم خواهر حجابت...یه بار بگیم برادرم نگاهت.."

چرا کسی مردها رو به این کار تشویق نمیکنه؟؟چرا کسی به مردها نمیگه نگاهت رو درست کن؟چرا همش به زتها میگین"حجاب"؟

شاید با این حرفا خیلی ها نظرشون درباره ی من عوض بشه یا فک کنن که من بچه ی پرویی هستم ولی اینها حرفای دلم بود.

• ۱ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۴:۲۰:۲۰ (IRDT)
    • حجاب و چادر

آکادمی گوگوش و مدی که به راه انداخت/ عکس

http://dana.ir/News/10390.html

بياييد هم خودمان شبکه من و تو (خصوصا برنامه آکادمی گوگوش ) را تماشا نکنيم هم ديگران را قانع کنيم نگاه نکنند و اگر قانع نشدند با ترک آن محل مخالفت مان را اعلام کنيم و نيز با ارسال پيام و ایمیل به برنامه‌هاي مختلف شبکه‌هاي ماهواره‌اي خصوصا برنامه آکادمی گوگوش اعتراضات خود را اعلام کنيد تا بفهمند جايي در ايران ندارند

• ۱ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۸:۱۰:۰۹ (IRDT)
    • حجاب و چادر

ستایش خانوم فرض بگیرین شما ی شیء با ارزش تو خونتون دارین عاقلانه اینه که دور خونه خودتون دیوار بکشید یا دور تک تک خونه های مردم !!!

علاوه بر این حجاب زن حق مرده و حجاب مرد حق زن اصلا بحث پاک بودن مردها نیست بهترین و پاک ترین مردان تاریخ و حتی ائمه معصومین علیهم السلام نگاهشون رو از نامحرم میگرفتن چون نگاه کردن به فرد بیحجاب و بدحجاب فی نفسه گناهه چه با دل پاک و چه با بد دلی ... نمیشه به مردها گفت شما نگاه نکنید که زنها  بد حجاب در امکان عمومی حضور پیدا کنن !!!

این نوشته در ساعت ۸ دسامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۲:۱۹:۳۰ (IRST) توسط علی سالاری ویرایش شد.
    • ۲ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۱:۰۹:۳۵ (IRDT)
    • حجاب و چادر

سلام
      جناب اهل تهران تشکر میکنم بابت ایجاد این تاپیک
      در مورد لینک اول اول -ما باید بدونیم بدحجابی یعنی چی؟و دختان جامعه ما چرا باید حجاب داشته باشند ؟ و بعد ببینیم چطور میشه اونا رو با حجاب تر کرد ؟
      من خودم شخصا با رنگ های شاد و جذاب در جامعه به شدت موافقم و اینکه هر دختر خانمی باید اندامش رو در نظر بگیره و پوششی رو انتخاب کنه که کمترین میزان تحریک کنندگی رو داشته باشه - مثلا پوشش ساپورت رو برای یه اندام متوسط به شرطی که مانتو تا زیر زانو باشه و جلو بسته -به هیچ وجه بد نمیدونم ........
      پس ما باید اول بیاییم ببینیم تعریف دین از حجاب چیه؟ و چرا ما اینقدر روی این مساله مصر هستیم اون هم به روش های مختلف که اکترا در جامعه ی امروز ی ما نتیجه ی مثبتی هم نداشته متاسفانه ...
      در مورد لینک دوم - و برنامه ی اکادمی گوگوش - اگه واقعا هدف از چنین برنامه ای چنین موردی بوده و به هدفشون رسیدند فقط میشه بهشون تبریک گفت و غبطه خورد که خوش به حالشون که یه هزینه ای کردند و با برنامه ی جذابشون تا این حد موفق بودند ضمن اینکه از این طرف مسئولین ما تموم تلاششون رو میکردند تا  این رسانه رو (ماهواره) به سلیقه ی خودشون از زندگی مردم حذف کنند............ این نشون میده در جامعه ما باید تغییرات اساسی صورت بگیره (شاید باید در مورد رسانه  و نقش اون هم بحث اساسی بکنیم )
      واقعا چقدر در رسانه ی ما حجاب زیبا نشان داده شد؟ کجا دختر محجبه موفق نشون داده شد که جووون های ما بخوان شبیه او باشند؟ آیا دخترای آکادمی گوگوش و(حتی پسرانشون) از دختر پسرای رسانه ی خودمون جذاب تر و موفق تر و مودب تر نبودند ؟؟؟؟؟؟ پس جووونای ما حق دارند که این نوع پوشش رو انتخاب کنند !!!! چرا برنامه های 144n که هر سال تابستون از رسانه ملی پخش میشه و این همه هم براش هزینه میشه فقط یه قشر خاص و اندک رو سوی خودش جذب کرده ؟ چرا الان اکثر جووون های ما میخوان موسیقیدان بشن تا قاری قرآن ؟  چرا این برنامه ها مثل برنامه آکادمی گوگوش صرو صدا راه نمیندازه ؟؟؟؟؟ چرا تنوع و جذابیت در این جور برنامه ها نیست ؟؟؟؟؟؟ البته از من و شما کاری ساخته نیست !!!!!! اما الان ما اینجا میتونیم دنبال راهکارهایی باشیم تا کمی و فقط کمی جوون هامون رو به فکر بندازیم !! تا خودشون تصمیم بگیرن و نه رسانه ها .....

در مورد مطلب ستایش سادات عزیزم هم عرض کنم واقعا واقعا واقعا این موضوع بسیار مهمه که پسرها هم یاد بگیرن که حجاب داشته باشند ...حجاب نگاه !!!!! وگرنه جامعه میشه این ...که من ِ محجبه با حجاب چادر هم در جامعه احساس خطر میکنم از نگاه ها ....
      در قرآن اگه به دخترها میگه حجاب همون موقع به پسرها هم میگه حجاب ...... انشاءالله ما تو این گروه به هر دو نوع حجاب بپردازیم .......ستایش سادات یه سرچی بکن ببین در مورد حجاب پسرها چیزی میابی در نت ؟
      اگه چیزی نیست مجبوریم خودمون شروع کنیم  .....

آقای سالاری من با حرف شما موافقم اما مگه یک زن چقدر میتونه دور خودش دیوار بکشه .....؟؟؟ ....... حجاب زن و مرد باید در کنار هم باشه .......... اگه دختر حجاب نداشته باشه پسر های دسته گل و با ایمان جامعه مون در معرض خطر هستند و البته خود دختر - و اگه پسر ها یاد نگیرن که نگاه پاک نداشته باشن ( همون حجاب تعریف شده برای آقایون)  علاوه بر خودشون دخترهای دسته گل و با ایمان جامعه رو به خطر میندازن ......همین اتفاق وحشتناکی که الان در جتمعه ما افتاده که هیچ کس احساس امنیت نمیکنه ......

• ۲ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۲:۲۳:۳۸ (IRDT)
    • حجاب و چادر

مامان پوشش اسلامی تو قران مشخص شده که زن و مرد موظف به رعایت اون هستند

با هیچ ادله و قانونی نباید بد حجابی رو توجیه کنیم مثل بهانه کردن پاکی نگاه مردان که متاسفانه ی جور توجیه برای بدحجابی در جامعه ما برای نسل جدید شده!

در مورد بانوانی که حجاب اسلامی رو رعایت میکنن طبق دستور قران هیچ باکی نیست که تو جامعه حضور داشته باشن و در صورتی که شخصی اونقدر بیماردل باشه (مصداق حرف شما و ستایش خانوم) که حتی در چنین حالتی به نامحرم نگاه ناپاک داشته باشه برای خودش گناه نوشته میشه و به شخص با حجاب هیچ ایراد و اشکالی وارد نیست.

البته مردان و زنان بزرگ دینی (مصداق السابقون) خودشون رو از قرار گرفتن در معرض این نگاه ها هم حفظ میکردن

این نوشته در ساعت ۲ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۲:۲۶:۵۵ (IRDT) توسط علی سالاری ویرایش شد.
    • ۲ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۲:۴۷:۵۳ (IRDT)
    • حجاب و چادر

زن ها یا دختر خانوم باید حجاب داشته باشن،منم مخالف نیستم اما دارم میگم همون اندازه که ماها باید حجاب داشته باشیم مردها هم باید حجاب داشته باشن.

بعضی از پسرا ها رو نگاه کنید،زدن رو دست دخترا،زنگ و مش مو و لاک و انگشتر و گردنبند و هزارتا چیز دیگ که دخترا هم استفاده نمیکنن.

چرا هیپکس به اونا نمیگه حجاب داشته باشین؟چرا همش باید زنها خودشون رو بپوشونن؟من کسایی رو میشناسم که حجابشون کامل هست ولی خیلی کارا میکنن که مثلا من که شاید یه مقدار از موهام رو میریزم بیرون این کارها رو نمیکنم البته همه اینطوری نیستن.

به نظر من حجاب تا یه حدی خوبه،مثلا من با این مخالفم که یه دخترخانوم ساپورت بپوشه با مانتوی کوتاه ولی ساپرت با مانتوی بلند اشکالی نداره،من یه خانومی رو دیدم که ساپورت پوشیده بود اما مانتوش تا مچ پاش بود(البته با این هم خیلی موافق نیستم)یا مثلا تمام موهاش رو میریزه بیرون روسریش فقط روی کریبسشه.اما یه دختر خانوم(مثلا خودم)که فقط یه مقدار از موهای جلوش رو میریزه بیرون،یا کریبس های بزرگ نمیزنه،یا ساپورت نمیپوشه،به نظر هیچ اشکالی نداره.

• ۲ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۱۲:۵۶:۰۶ (IRDT)
    • حجاب و چادر

مامان امیرمهدی سلام علیکم

در پاسخ به فرموده های شما بايد عرض کنم

فرموديد ما باید اول بیاییم ببینیم تعریف دین از حجاب چیه؟

تعريف دين در فايل ويديويي بالا "ایرانی" آمده

و نيز فرموديد چرا الان اکثر جووون های ما میخوان موسیقیدان بشن تا قاری قرآن ؟ چرا این برنامه ها مثل برنامه آکادمی گوگوش صرو صدا راه نمیندازه ؟؟؟؟؟ چرا تنوع و جذابیت در این جور برنامه ها نیست ؟؟؟؟؟؟

خوب معلومه مامان امیرمهدی گناه شیرینه و عبوديت سخته و مشتري خطا و گناه بیشتره و نمیشه بگیم چرا اکثر جووون های ما میخوان موسیقیدان بشن تا قاری قرآن ؟

معانی آیکون‌ها و قوانین انجمن

• این بحث پاسخ دارد.
    مباحث داغ
    این بحث پاسخی ندارد
    بحث پایان‌یافته
    BBCode  بسته است.
    HTML  باز است
    شما اجازه ایجاد بحث یا ارسال پاسخ را ندارید
    شما اجازه ویرایش بحث را ندارید
    شما اجازه حذف بحث را ندارید
    شما اجازه تاييد بحث را ندارید
    شما اجازه چسبناک کردن بحث را ندارید.
    شما اجازه بستن بحث را ندارید.
    شما اجازه جابجا کردن بحث را ندارید.

افزایش/کاهش محبوبیت

مایلید که محبوبیت این کاربر را بخاطر این پاسخ تغییر دهید؟

یا انصراف